מחקר פורץ דרך לבריאות קהילתית

 

בשיתוף פעולה עם בית החולים 'הדסה', יד שרה, האוניברסיטה העברית וחברת התרופות 'קולגייט', יזמה מחלקת הפיתוח של 'בריאות שווה לכל' מחקר השוואתי בן שנתיים להשפעת הטריקלזון במניעת מחלות לב ואפשרות למניעת לידה מוקדמת.

במחקר הייחודי, שהתבסס על משחת השיניים 'טוטל', השתתפו 300 איש שנבחרו ככשירים להשתתף. משתתפי המחקר נבדקו בקביעות לאחר שהשתמשו בקביעות במשחת השיניים שנבחנה. במסגרת הבדיקות נבחנה ההשפעה על תחלואת השן והחניכיים ועל רמות סימטמיים בגוף.

פרופ' יהונתן מן, מנהל המחלקה לרפואת שיניים קהילתית בביה"ס לרופאת שיניים של האוניברסיטה העברית ומלווה מקצועי למחקרי חברת "קולגייט", מסביר: "במשחת השיניים 'קולגייט טוטל' מצוי חומר פעיל בשם טריקלזון. חומר זה נמצא מועיל להורדת דלקות חניכיים. מומחי רפואה סוברים כי בנוסף להשפעה החיובית על בריאות השן, מפחית הטריקלזון את תחלואת הסוכרת ואולי אף מסייע במניעת מחלות לב ולידות מוקדמות. מטרת המחקר לאשש באופן מדעי ממצאים אלו".

מובילי המחקר, הנהלת 'בריאות שווה לכל', מסבירים כי שליחותם המתמדת לקידום הבריאות בקרב כל השכבות, הוא זה שהביא לשיתוף הפעולה המבורך; "המחקר נועד לבחון את השפעתם של רכיבים מסויימים על בריאותם של משתתפים צעירים, כאלו שאינם צורכים תרופות באופן קבוע. באמצעות המחקר, נוכל לקדם את הבריאות מגיל צעיר כדי שתוחלת חיים המתארכת, תהיה גם בריאה יותר".