ההתפתחות הרפואית ביד שרה, מאפשרת שירות חדש ונדרש במיוחד; חלוקת תרופות שייתרמו בסניפי יד שרה בכל רחבי הארץ

"אבל אין לכם תרופה לאינהלציה?"

מי מהמתנדבים לא מכיר את השאלה הזו. מי מהמתנדבים לא פוכר ידיו בהשתתפות כשהוא מסביר לפונה שלציוד האיכותי המסופק עבורו אי אפשר לצרף גם תרופה. נכון, אזרחי ישראל מבינים שביד שרה ניתן לקבל תמיד כל מה שנדרש להשלמת הרפואה האישית, אבל תרופות אי אפשר לספק. האחריות מחייבת

אי אפשר לחלק תרופות, גם מול מרשם חתום – ואפילו תרופות שאינן זקוקות למרשם. בשביל לחלק תרופות צריך אחסון נאות, רק רוקח אחראי יכול להעניק את הבקרה הנדרשת. אז מה אפשר לעשות?

אבל כל זה שייך לעבר, לתקופות שבהם יד שרה התעסקה בכל הנושא הפרא-רפואי. כל זה לא קשור להווה העתידני, בו יד שרה מספקת גם את צרכי הרפואה עצמה. בחדר המיון המוביל במדינה, באשפוז הבית המחליף את בתי החולים. היום, יש ליד שרה את האמצעים, ובעיקר את האנשים, שישלימו את הנתינה הנפלאה.

מהיום, כשאנשים טובים המגיעים לסניפים יציעו לתרום תרופות שנותרו בבית, נענה להם בשמחה. כן! יש לנו בהחלט מה לעשות עם התרופות!

התרומות המגיעות לסניפים כל כך נצרכות ליד שרה. בין אם זה תרומה כספית, או תרומת אופניים לילדים הנזקקים להם. תרומת מחשב לשימוש מרכזי יד שרה, או תרומת ריהוט לבתיהם של אלו שמתנדבי יד שרה כל כך רוצים לשמח. כל תרומה מתקבלת בברכה, מעכשיו גם תרומת תרופות!

את התרופות שייתרמו לסניפים, נשמור במקום מוצל וקריר (תרופות שצריכות קירור יילקחו בנפרד בתיאום מראש), ומחלקת השינוע תעבור מידי זמן ותאסוף את התרופות. נהגי המשאיות יצויידו בצידניות מותאמות, וכך תגענה התרופות למרכז האיסוף בירושלים. שם, ימויינו על ידי האחיות בפיקוח הרוקח האחראי, וימסרו לזקוקים לתרופות אלו בהתאם לצרכים.

כולם יחד, עם כל הלב, בשביל כולם.

 

 

  חדש ביד שרהחדשות